V minulom článku sme sa venovali téme ako odcvičiť stehná a zadok len na jednom jedinom stroji a to na "multipresse". Dnes sa povenujeme ďalším možnostiam a variáciam cvikov, tak si nenechaj ujsť ďalších 6 užitočných prevedení, ktorými môžeš obzvlášniť svoj tréning :)

názov/poradie cvikov sérieopakovaniaTIP
sumo drepy3x15čím ďalej budeš mať nohy od seba, tým viac budeš zapájať vnútornú stranu stehien a zadku
bulharské výpady3x12 (každá noha)čím urobíš dlhší krok, tým viac zapojíš hlavne zadok. Čím bude krok kratší, zapojíš prednú stranu stehnien, čiže kvadricepsy. Akonáhle pôjdeš čoraz nižšie, tým viac budeš klásť dôraz na zadok
sumo deadlift3x15dbaj na správne držanie tela, ako pri každom cviku :P pozor aby ti neprepádavali kolena
výpady vzad do boku3x12 (každá noha)výhodou multipresu je, že nebudeš strácať rovnováhu
rumunský mŕtvy ťah3x12 oproti mŕtvemu ťahu s mierne pokrčenými nohami, pri tomto cviku zapájaš viac hamstringy, tak dbaj na to, aby boli nohy vystreté
hip thrust3x12aj pri tomto cviku sa môžeš hrať s postavením chodidiel

Samozrejme, viac ako potrebné je pred tréningom poriadne rozcvičenie. Nepodceňuj zahriatie svalu :)

Sumo drepy - veľmi účinný cvik na vnútornú stranu stehien a sedacích svalov. Čím pôjdeš hlbšie, tým viac budeš zapájať zadok.

Bulharské výpady - jeden z mojich najobľúbenejších cvikov na budovanie pozadia, čím ideš nižšie, tým viac zapojíš a natiahneš zadok. Cvik nedá zabrať len zadku ale aj stehnám :)

Sumo deadlift - cvik kladie dôraz na vnútornú stranu stehien i vnútornú stranu zadku.

Výpady vzad do boku - cvik je zameraný na vonkajšiu stranu sedacieho svalu, baby, ktoré majú malý, neprimeraný zadok postave, mali by ho preferovať :)

Rumunský mŕtvy ťah - jeden z najlepších cvikov na precvičenie zadnej strany stehien

Hip thrust - oproti hip thruste s činkou, na multiprese nebudeš potrebovať sparinga, čo je obrovská výhoda a môžeš si naložiť akúkoľvek veľkú váhu. Cvik zameraný na celý zadok a aj hamstringy.

Naše kuchárky

Potrebuješ inšpiráciu v kuchyni?
Vyber si jednu z naších zdravých kuchárok. V sladkej kuchárke nájdeš 100 FIT receptov na tie najchutnejšie maškrty zatiaľ čo v slanej kuchárke nájdeš zdravé exotické recepty z ciest. Vyber si jednu a zisti viac.

Páčil sa vám náš článok? Tak ho zdieľaj.

Facebook Twitter E-mail