Strava, cvičenie, odriekanie, drina a pot...toto je neoddeliteľnou súčasťou sveta fitness. Tiež som to sprvu zatracoval, nechápal som, prečo to tí nadrtení frajeri z časákov ťahajú až do takého extrému a zasväcujú tomu celý svoj život. Človek si to niekedy nestihne ani uvedomiť a zrazu všetko prispôsobuje tomuto životnému štýlu.

Ak robíš to, čo ťa napĺňa a nadovšetko baví, či chceš alebo nechceš, stane sa to tvojou súčasťou. Teraz už cvičím takmer 15 rokov (v mojom prípade už polovicu života) a neviem si bez tréningov život ani predstaviť.

Pritom ti tento šport nič nedaruje – chvíľu nedržíš stravu, prípadne vynecháš fitko na 2 týždne a zrazu si pripadáš, ako keby si začínal odznovu. Tak ako je teda možné, že ťa to dokáže tak pohltiť. Pre niekoho je cvičenie relax, pre niekoho odreagovanie či terapia, no ja milujem ten pocit, keď napredujem a pretváram vlastné telo do vysnívanej podoby. Dlhé roky som sa fitnessu venoval sám, 5 rokov som dokonca cvičieval v domácich podmienkach – zalezený ako krtko :D. No mal som to šťastie, že som stretol niekoho, kto zdieľa rovnakú vášeň ako ja a naša spoločná „posadnutosť“ dala môjmu životu nový rozmer.

Veľa ľudí si ide do gymu od partnera doslova oddýchnuť. Ja si už cvičenie bez Patris dokážem len ťažko predstaviť. Veď hádam každý fitnessák či fitnessáčka sníva o tom, že sa jeho životný partner stane zároveň aj sparing partnerom (a to nielen v tom smere, že ti bude pripravovať bielkovinové raňajky :D).

Zobúdzate sa so spoločnými cieľmi a zaspávate so spoločnými plánmi a predstavami. Vzájomná podpora a motivácia je našim hnacím motorom.

Naše kuchárky

Potrebuješ inšpiráciu v kuchyni?
Vyber si jednu z naších zdravých kuchárok. V sladkej kuchárke nájdeš 100 FIT receptov na tie najchutnejšie maškrty zatiaľ čo v slanej kuchárke nájdeš zdravé exotické recepty z ciest. Vyber si jednu a zisti viac.

Páčil sa vám náš článok? Tak ho zdieľaj.

Facebook Twitter E-mail