Najlepšia domáca pizza - špaldová :)

Kniha Naše zdravé sladkosti

Tento recept bude špeciálny, najmä vďaka našemu novému pomocníkovi - varnému robotovi Artisan od KitchenAid. Je to robot, ktorý má zvládnuť naozaj všetko a neskutočne ulahčiť prácu a skrátiť dobu prípravy, tak poďme ho vyskúšať! Ako prvý recept sme zvolili pizzu - práve preto, lebo nikdy sa nám doma nepodarila urobiť fakt pravá dokonalá pizza ako z relácie od Jamieho Olivera. Vyskúšali sme veľa receptov, ale nikdy to nebolo ono. Stálne to bola len "obyčajná domáca pizza", preto sme boli veľmi zvedaví ako si s pizzou poradí tento robot :) Obrovskou výhodou je, že k varnému robotovi dostanete aj kuchárku s receptami, ktorá je tak isto veľkým prínosom v kuchyni. V tomto recepte sme sa inšpirovali receptom z kuchárky a trošku ho pozmenili podľa našich potrieb. Zatiaľ sme lepšiu domácu pizzu nejedli!

Potrebujeme: (recept na 2ks)

Cesto:

250g hladkej špaldovej múky

140ml vody

35ml olivového oleja

11g sušeného droždia

1 ČL soli

1 PL sušeného oregana

Omáčka:

pasírované paradajky (kocky)

1 strúčik cesnaku

štipka oregana

štipka čierneho korenia

Čo na pizzu?

My sme zvolili kvalitnejšiu mozzarelu, čerstvú bazalku a bazalkové pesto.

Postup:

Je extrémne jednoduchý. Do misy vložíme miesič cesta, pridáme vodu a droždie. Stlačíme režim DOUGH P1 a potvrdíme tlačítkom START. Po skončení programu, ktorý trvá len pár minutiek, pridáme zvyšné ingrediencie na cesto (múku, oliv.olej, soľ, oregano) zavrieme hrniec a opať stlačíme START. Keď robot všetko dôkladne premieša, potvrdíme ďalší režim tlačítkom START a necháme cesto kysnúť. Kysnutie trvá 40 minút. Jednoduchšie to až asi byť nemôže. Po vykysnutí si cesto vyberieme na pomúčnenú dosku, rozdelíme na dve časti a vytvarujeme kruh.

Paradajkový základ je jednoduchý. Pasirované paradajky dáme do menšieho hrnca a na miernom ohni z nich necháme odpariť vodu. Keď budú zredukované pridáme oregano, soľ, korenie a prelisovaný cesnak. Premiešame a základ je hotový, necháme vychladnúť. Základ potrieme na pripravené cesto a poukladáme hrubé kúsky mozzarely.

V tomto momente sa fantázii medze nekladú a na pizzu si môžete dať čokoľvek :) Stanley veľmi rad na ňu nahádže tonu kuracieho mäsa, aby z nej vystrúhal čo najviac bielkovín :) Dáme piecť na čo najvyššiu teplotu, my rúru necháme poriadne dlho predhriať, nech je rúra maximálne horúca. Pečieme cca 10 minút. Hotovú pizzu prelejeme pestom a ozdobíme čerstvou bazalkou :)

Pre tých, ktorí robot nemajú a umierajú hladom, môžete si pizzu pripraviť aj svojpomocne, ale treba myslieť na to, že strávite viac času v kuchyni.

Dobrú chuť!

Nutričné hodnoty sme vám vytvorili len na univerzálne cesto, keďže si isto každý pripraví pizzu podľa seba. Stačí pridať šunku navyše a už budú iné hodnoty, alebo iný typ syra...Preto máte nutričné hodnoty cesta a môžete si potom dopočítať podľa toho čo si tam už dáte :)

nutričné hodnoty samotného cesta1 pizza1 trojuholník 1/8
Kcal1185148
Bielkoviny 445,5
Sacharidy 17622
Tuky 455,6

Viac o šikovnom varnom robotovi nájdete tu https://www.kitchenaid.cz/kitchenaid-varny-robot-a...

Páčil sa? Tak zdieľaj článok na Facebooku :)

Komentáre

Kniha Naše zdravé sladkosti