Tento recept vznikol v spolupráci s firmou KitchenAid, keď sme mali možnosť vyskúšať si, aké to je používať v kuchyni inteligentného robota, konkr. varný robot Artisan, ktorý je obrovský pomocník v kuchyni. Recept môžete urobiť samozrejme aj bez robota, tak sa nebojte - kľudne ho môžete vyskúšať a tí, čo robot majú alebo si ho plánujú zadovážiť budú mať vďaka robotovi ušetrený čas :) Viac info si môžete prečítať na tomto linku.

Poďme sa pustiť do pečenia. Chlebík má chrumkavú kôrku, jemnú chuť maku, vo vnútri je vláčny a nadýchaný. Ak náhodou nie ste milovníci maku, môžete túto ingredienciu kľudne vynechať, no odporúčame dať mu šancu :P

Potrebujeme:

300g hladkej špaldovej múky

220ml vody

100g celozrnnej špaldovej múky

30ml olivového oleja

20g mletý mak

15g sušene droždie

15g med

10g morská soľ

Postup:

Do misy vložíme miesič cesta, pridáme vodu a droždie. Stlačíme režim DOUGH P1 a potvrdíme tlačítkom START. Po skončení programu, ktorý trvá len pár minutiek, pridáme zvyšné ingrediencie na cesto, zavrieme hrniec a opať stlačíme START. Keď robot všetko dôkladne premieša, potvrdíme ďalší režim tlačítkom START a necháme cesto kysnúť. Kysnutie trvá 40 minút. Jednoduchšie to až asi byť nemôže. Po vykysnutí si cesto vyberieme na pomúčnenú dosku, vytvarujeme bochník, presunieme na plech a nožom spravíme krížik, alebo iný požadovaný tvar. Chlebík necháme ešte 30 minút nakysnúť a dáme piecť :) Pečieme cca 20 minút na 200°C.

Úprimne, upečený chlebík nám veľmi chutil aj samotný, no často sme si ho natierali tvarohom, avokádom a urobili si rôzne druhy obložených chlebíkov.

Naše kuchárky

Potrebuješ inšpiráciu v kuchyni?
Vyber si jednu z naších zdravých kuchárok. V sladkej kuchárke nájdeš 100 FIT receptov na tie najchutnejšie maškrty zatiaľ čo v slanej kuchárke nájdeš zdravé exotické recepty z ciest. Vyber si jednu a zisti viac.

Páčil sa vám náš článok? Tak ho zdieľaj.

Facebook Twitter E-mail